SİNAPS – Uğur BATI

28 Mart 2017

Beynimizin ve Kararlarımızın Sıradışı Hikâyesi

Saksı Nasıl Çalışır?

Tren istasyonundasınız.

Üniversiten o gün mezun olmuş ve bunu kutlamaya giden 5 masum gencin hayatını kurtarmak için, hemen yanlarında küçük ve tatlı kızıyla birlikte duran fedakâr bir babayı tren raylarına itmeniz gerekiyor.

Karar vermek için 5 milisaniyeniz var. Verdiğiniz karar size kahraman mı yapar, yoksa cani mi?

Sipariş vermek için TIKLAYINIZ

Yayın Tarihi 2017-03-22
ISBN 6050941272
Baskı Sayısı 1. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 280
Cilt Tipi Karton Kapak
Kağıt Cinsi Kitap Kağıdı
Boyut 14 x 23 cm


Yazar Hakkında | Uğur BATI

Yazarım. Mesleğim yazarlık anlamında söylemiyorum bunu, bildiğinizi eylem işte; sürekli yazarım. Hikâyeler, reklamlar, fanzinler, denemeler, makaleler, kitaplar yazarım; yaklaşık 15 yıl önce Boğaziçi Üniversitesi’ndeki öğrencilik yıllarımda başladım yazmaya The Brand Age, Grafik Tasarım, Pazarlama Dünyası ve Gennaration’da sürekli yazarak devam ettim. Adam Sanat, Dergi, Özne, Sivil Toplum, Edam, Pi gibi yayınlarda makale, eleştiri ve denemeler yazdım. Şimdi de Brand Map, Harvard Business Review, Bloomberg Businessweek ve Milliyet.com.tr yazarıyım. Bunun haricinde Reklamın Dili, Stratejik Marka Yönetimi: Vazgeçme Çağında Yüksek Sadakat Markaları Yaratmak, Enneagram ile Kişilik Analizi: Kendine İyi Bak ve Dijital Oyunlar: Kendi Dünyanda Yaşa, Bizimkinde Oyna, Tüketici Davranışları ve Azraa-eel Menkıbeleri: Osmanlı Mahzeninden Hayal Et Hikâyeleri adlı kitapları yazdım. Ayrıca pek çok kitapta ortak yazar olarak yer aldım.

Yazarım diyorum çünkü daha önceden kitaplar dışında da yazmışlığım var(!) Bugüne kadar reklam yazarlığıyla başlayan kariyerimde Rumeli Telekom bünyesinde RT NET marka ekibinde bu kez reklam ajansları için briefler, yine aynı şirkette Unitel için projeler yazdım. Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölümünde öğretim üyesi olarak çalışırken makaleler yazdım, kitaplar yazdım. Ardından Borsa İstanbul’da Başkan Danışmanlığı ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü yaptığım süreçte projeler ve yine stratejiler yazdım. Bitirirken işte buraya yazıyorum:

Ben o aradığınız yazarım!